Szukaj
Close this search box.

Więźniowie Fortu VII w więzieniach i obozach III Rzeszy – zmarli i zaginieni

Wystawa "Więźniowie Fortu VII w więzieniach i obozach III Rzeszy - zmarli i zaginieni". W prawym i lewym narożniku stoją gabloty z eksponatami. Na ścianie przedstawiono archiwalne zdjęcia z obozów.

Udostępnij

Wystawa została otwarta w kwietniu 2008 r. i jest hołdem złożonym Wielkopolanom, którzy z Fortu VII zostali wywiezieni do niemieckich więzień i obozów koncentracyjnych, gdzie zostali zamordowani lub zmarli z wycieńczenia. W gablotach znajdują się fotografie więźniów, ich listy i karty pocztowe do rodzin, pasiaki obozowe, bransoletki, różańce, karty do gry oraz liczne dokumenty. Wstrząsające wrażenie robią na zwiedzających fotografie z Auschwitz, Dachau, Mauthausen-Gusen, Sachsenhausen, Ravensbruck a także z niemieckich więzień w Dreźnie, Rawiczu, Poznaniu (przy ul. Młyńskiej), Wronkach i berlińskich więzień Plötzensee oraz Alt-Moabit.

Zwiedzanie wystawy zalecane jest odbiorcom powyżej 13 r.ż


DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA

Szczegółowe informacje o wystawie

ZWIEDZANIE ZALECANE ODBIORCOM POWYŻEJ 13 R.Ż
Kurator wystawy: Leszek Wróbel
Scenariusz wystawy: Leszek Wróbel
Aranżacja plastyczna: Wawrzyniec Kozicki

Więcej

Po lewej stronie biały napis "1 listopada Wszystkich Świętych". Po prawej stoi mały znicz w czerwonym kolorze. W środku pali się świeczka.
Aktualności

1 listopada w Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII

Fort VII jest szczególnym miejscem na mapie Poznania. To przede wszystkim miejsce pamięci, służące utrwalaniu świadomości o zbrodniach popełnionych na polskiej ludności przez niemieckiego okupanta.