Modernizacja wystawy stałej w Forcie VII

Udostępnij

Dobiegły końca prace w ramach projektu realizowanego przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII, który obejmują m.in. zmiany scenografii wystaw martyrologicznych oraz doposażenie i aranżacyjne ujednolicenie istniejących ekspozycji. W ramach wykonywanych prac pojawiły się opisy będące fragmentami wspomnień więźniów.

Właśnie te wspomnienia tworzą spójną narrację wystaw,

Podkreśla Jacek Kaczmarek, Kierownik Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII.

Omawiając zmiany, które zaszły w przestrzeniach muzealnych dodaje:

Całość podzielona jest na części. Pierwsza – to informacje na temat obozu i operacji Tannenberg, druga – opowieść o warunkach panujących w obozie, kolejne – to informacje o eksterminacji więźniów i miejscach ich śmierci. Wystawy zostały uzupełnione urządzeniami multimedialnymi, które mają ułatwić samodzielne zwiedzanie Fortu VII. – Indywidualni odbiorcy, których zapraszam, zwiedzanie mogą rozpocząć od projekcji filmowej poświęconych historii obozu, która jest doskonałym wprowadzeniem do prezentowanej opowieści o tragicznych losach więźniów pierwszego niemieckiego obozu koncentracyjnego utworzonego na ziemiach okupowanej Polski.

27 grudnia po raz drugi obchodziliśmy Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Powstańcy Wielkopolscy byli za swoje patriotyczne przekonania, jednymi z pierwszych ofiar Konzentrationslager Posen, utworzonego w Forcie VII. Zapraszamy do poznania losów bohaterów, dzięki którym jesteśmy Polakami. Oddajmy hołd Powstańcom, poznając ich historię! Zmodernizowana ekspozycja stała nie wyklucza zwiedzania z przewodnikiem.

Najbliższe oprowadzania, na które zapraszamy, odbędą się:

29 i 30 grudnia 2022 o godz. 10.30, 12.00, 13.30.

Obowiązuje bilet wstępu do Muzeum, w którego cenę wliczone jest oprowadzanie.

Przypominamy, ekspozycja martyrologiczna przeznaczona jest dla odbiorców powyżej 13 r.ż.

Wystawy zostały zmodernizowane w ramach projektu „Podniesienie wartości wystaw w miejscu pamięci ofiar niemieckiego obozu koncentracyjnego w Forcie VII w Poznaniu”.  Dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego w wysokości 130 315,31 zł (wartość zadania to 175 038,35 zł netto).

DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA:

Więcej

Aktualności

Zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem w 2024 r.

10 października 1939 r. Niemcy utworzyli w Forcie VII pierwszy na ziemiach polskich obóz koncentracyjny – Konzentrationslager Posen. Zapraszamy Państwa do poznania tej trudnej historii. Fort

Aktualności

Zwiedzanie Muzeum Martyrologii Wielkopolan -Fort VII

84. lata temu 10 października 1939 r. Niemcy utworzyli w Forcie VII pierwszy na ziemiach polskich obóz koncentracyjny – Konzentrationslager Posen. Z okazji zbliżającej się rocznicy zapraszamy